מספרו של דויד קאפח (חלק שני)

אצת בר כחולה ירוקה – חלק שני 
בחודש החולף כתבתי  (דויד קאפח ) אודות תכונותיה  הנפלאות של אצת הבר הכחולה-ירוקה , השבוע ארחיב מעט בעניין. 
האצה הכחולה-ירוקה, שעליה ארוכים ודקים, נראית כעשב צפוף הצומח ונע בתוך המים. היא  מבשילה ונקצרת מתחת למים בחודשים יוני-ספטמבר.
מלבד אגם קלמאת  ידועים עוד כמה אגמים אלקאליים שבהם צומחת האצה,  אבל  באיכות נמוכה יותר.  תושבי מקסיקו הקדומים, שבטי המאיה והאצטקים אפו בחום השמש עוגות מעשב האצה.  שבטים אפריקניים המתגוררים סביב אגם צ’אד  אוספים כבר מאות ואלפי שנים סוג נוסף של האצה, אשר משמש כמזונם העיקרי .
האצה מאגם קלמאת מעובדת לאבקה בתהליך ייבוש בהקפאה, שיטה השומרת על האנזימים הרבים הפעילים בה במצב של תרדמת. אלו מתעוררים לחיים ולפעולה על ידי נוזל הרוק, אנזימי העיכול ומגע עם מים ונוזלים אחרים. האצה מכילה יותר מ-15 פיגמנטים שונים . החשובים ביותר שבהם: בתא קרוטן – ההופך  לויטמין A בכבד, וכלורופיל- המהווה % 57 מן האצה( בזכות נתון זה היא נחשבת ככימותרפיה טבעית), מקנה לה את צבעה הירוק-כחול ופועל על רדיקלים חופשיים בגוף, כמו כן הוא מחזק את המערכת החיסונית ונודעת לו השפעה חשובה על הדם.
ובאשר לילדים בעלי הפרעות קשב, ד””ר אדוארד האלוול הנחשב כאחד מאנשי המקצוע המובילים בתחום מוגבלויות הלמידה ובייחוד הפרעות הקשב, כתב ספר בשם “”מונעים להיסח הדעת””, הספר נחשב למקיף ביותר בנושא ילדים בעלי הפרעות קשב והיפראקטיביות. בהרצאה שנתן בהונלולו התייחס האלוול לטיפול בפרעות שאינו תרופתי, ובראש הרשימה שלו הזכיר את  אצות הבר הכחולות ירוקות.
פסיכולוג נוסף בשם ג’ון פ. טיילור מחבר הספר “”כיצד לסייע לילד היפראקטיבי בעל הפרעות קשב””, ממליץ בחום על שימוש באצה  ומציין כי “”ילדי האינדיגו”” (ראה ספרם של לי קרול וג’אן טובי- הוצאת  “”אור-עם”” ) משתמשים בהצלחה רבה באצות אלו מאגם קלמאת. רופאי הילדים מספרים כי האצות מייצבות את רמת הסוכר בדם,  מכילות ויטמינים חיוניים ומרגיעות את המשתמש בהן. היום ידוע כי חומצות הגרעין של האצה עשויות בהאטת תהליכי הזדקנות, לשפר את החיסון הטבעי, לנטרל השפעות קרינה, לעודד התחדשות הזיכרון, לרכך השפעת מתח נפשי,לשפר את השמיעה ולחדד את הראייה, כמו כן , האצה היא בסיס לדיאטת הרזיה, מאחר והיא מווסתת את התיאבון ומכילה רק 4 קלוריות לגרם.  

פנו אלינו ונשמח לעזור!

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA וכפוף למדיניות הפרטיות ותנאי השירות של Google

או חייגו:

04-8243682