מספרו של דיויד קאפח

אצה כחולה-ירוקה – AFA 
לפני כמה שנים פרסמתי (דויד קאפח ) סדרת מאמרים אודות אצות שונות והשפעתן המטיבה לגוף (מופיעים בספר “טבעי”-א’, עמ’ 280-283). לאחרונה קיבלתי מידע מעניין אודות אצה כחולה-ירוקה המיובאת לארץ.
להלן פרטים: שמה המדעי של האצה:  Aqua  Aphanizomenon Flos  –  AFA
על פני כדור הארץ ישנם מספר קטן של אגמים אלקליים. אחד  האגמים הללו הוא אגם קלמאת שנמצא באריזונה,ארה””ב. באגם קיים ריכוז מינרלים גבוה הודות להצטברות אפר וולקני במשך אלפי שנים. הוא ניזון מ-17  נחלים הרריים ומעיינות גיאותרמיים, ונחשב לעשיר ביותר בתבל בחומר אלקלי.
האצה הכחולה-ירוקה גדלה באגם זה שנים רבות וסופגת את החומרים המזינים העשירים, בעיקר בחורף, כשהיא רדומה בעומק 2.4 מטר מתחת לפני המים הקפואים.  בקיץ פורחת האצה באור השמש ונקצרת מתחת לפני האגם.
המיוחד  באצה זו הוא  שהיא מכילה את כל החומצות האמיניות החיוניות והבלתי חיוניות ביחס נכון המתאים לגוף, דבר שמקטין את  הצורך של הגוף להוציא את החומצות הבלתי חיוניות מתוך שמונה החומצות האמיניות החיוניות. זו הסיבה לכך שאפילו כמויות מזעריות של האצה הן כה יעילות בחיסכון באנרגיה.
במשך שנתיים ערכה אוניברסיטת GILL MC  במונטריאול, קנדה שלה מוניטין עולמיים בתחום המחקר הרפואי, מחקר מדעי מקיף על האצה,שנוהל בידי ד””ר גיל ג’רסון מבית החולים המלכותי ויקטוריה. תוצאות המחקר הראו כי החומרים שבאצה ממריצים את מערכת החיסון ועוזרים לגוף במלחמתו במחלות לא רצויות, ובעיקר בחיסול תאים לא רצויים כמו תאים סרטניים.
המדענים גילו כי בתוך שעתיים מנטילת 1.5 גרם מהאצה (קפסולה אחת) כ-% 40 מתאי NK שבדם, המשמשים את הגוף במלחמתו בתאים לא רצויים , עזבו את זרם הדם ועברו אל הרקמות, שם הם מבצעים את פעילותם. על תאי ה-NK שנותרו בזרם הדם נמצאו מולקולות בסמיכות גדולה פי שלשה מהרגיל, עובדה שעוזרת לניידותם. התאים הללו, הם “”פועלי הניקיון”” שמשמידים תאים סרטניים, תאים הנגועים בוירוסים שונים, ותאים המתגלים כנגועים עקב זיהום או טרנספורמציה ממאירה. ה-NK אחראים לכך שהתאים הללו ימוגרו באופן מסודר ומבוקר.
תכונות בריאותיות  נוספות של אצה זו:גרם אחד שלה  מספק לגוף יותר מהכמות היומית של 12 B הדרושה לו. קפסולה אחת מווסתת את האנרגיה במוח ובגוף. עוזרת למניעת עייפות כרונית,תשישות וחולשה, מחזקת את המערכת החיסונית, מקלה על תהליך העיכול, משפיעה על בריאות העיניים, העור, השיער, הציפורניים, החניכיים והשיניים, משפרת את איכות השינה,עוזרת  לבניית רקמת השריר ולחיזוקה (בזכות תרומתה לייצור הקריאטין),  מביאה לרגיעה בתקופת לחץ ומתח קדם-וסתי אצל נשים, מונעת אוסטאופורוזיס, מאזנת רמת סוכרים בדם, מסייעת למניעת פצעי בגרות (אקנה). בזכות שפע החומרים הנמצאים בה, יכול המוח לשפר את הריכוז, המיקוד והזיכרון שלו. מומלצת לילדים ומבוגרים הסובלים מהפרעות קשב ,ריכוז והיפראקטיביות.
את קפסולות האצה ניתן להשיג בבתי טבע ,בתי המרקחת וישירות אצל  היבואן – י.ג.נ. טבעי  בע”מ – טלפון: 8243682 – 04

פנו אלינו ונשמח לעזור!

אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA וכפוף למדיניות הפרטיות ותנאי השירות של Google

או חייגו:

04-8243682