דיכאון

הפרעות מצב רוח קלות עד דיכאון קליני
כולנו חווים מידי פעם שיבושים קלים במצב הרוח ואף דיכאון קל, אולם, יש החווים הפרעות מצב רוח קשות יותר, הפוגמות ביכולת התפקוד, עד כדי העדר תפקוד בכלל.

הפרעות מצב רוח עשויות לנוע על הרצף שבין שיבוש קל במצב הרוח ועד דיכאון קליני. האבחנה לגבי דרגת הפרעת מצב הרוח קשורה לעוצמת השיבוש במצב הרוח ולטווח הזמן שבו מתקיים שיבוש זה.

דיכאון ( Depression ) כרוך בירידה מתמשכת במצב הרוח, ותחושות שליליות של עצבות, ייאוש, איבוד עניין והנאה.

סיבות להיווצרות הפרעות מצבי רוח ודיכאון
♦ היווצרות הפרעות מצבי רוח ודיכאון בשל גורמים פיזיים

• צריכת חומרים שונים: כגון סמים, או תרופות מסוימות, עשויה להוביל להופעת הפרעות מצבי רוח ואף דיכאון. זאת בשל ההשפעות הפיזיולוגיות הישירות על איברי הגוף השונים (כגון מערכת העצבים), ואף השל ההימנעות     מהשימוש בחומרים הללו, לאחר תקופת שימוש ממושכת.

• מחלות ומצבים רפואיים מסוימים: עשויים אף הם להשפיע על מצב הרוח ואף להביא לתחושת דיכאון. לדוגמה: מחלת פרקינסון, שבץ, מצבים מטבוליים ואנדוקריניים, דלקות נגיפיות, וסוגי סרטן אחדים.

• גורמים נירו אנדוקריניים ונירו פסיכולוגיים: בני אדם שקיימת אצלם תת פעילות של בלוטת התריס לוקים לעיתים קרובות בדיכאון. כמו כן, ישנם מחקרים תומכים בהשערה כי רמות נמוכות של פעילות מוח בחלקה השמאלי של         קליפת המוח הקדמית או הקדם מצחית מביאה לעתים קרובות לדיכאון.

• תזונה: מספר הולך וגדל של מחקרים מצביע על קשר קיים בין נוכחותם של מרכיבים מסוימים במזון ובין תפקוד מערכת העצבים, אופן ההתנהגות ומצב הרוח של האדם.

כמו כן, שיבושים במצב הרוח עשויים להצביע על חסרים תזונתיים מסוימים.

♦ היווצרות הפרעות מצבי רוח ודיכאון בשל גורמים רגשיים

לנסיבות החיים, השפעה ברורה ובעלת משקל, על מצב הרוח שלנו.

דיכאון הנחשב “נורמאלי”, קשור להתמודדות עם אירועי חיים מלחיצים. כך לדוגמה, התמודדות אובדנים מסוגים שונים – גירושין, אובדן פרנסה וכד’ – מציבה אתגר לא פשוט לכל אדם.

תופעה מוכרת נוספת הינה דיכאון לאחר לידה (Postpartum Depression) במהלכה, חשה היולדת עצבות מסוימת לאחר הלידה, בעוצמה המצויה בטווח שנחשב נורמאלי עבור שינויים במצב הרוח ולמשך זמן קצר יחסית.

מצבי דיכאון קל נפוצים גם אצל סטודנטים רבים, במהלך תקופת לימודיהם.

כיצד באים לידי ביטוי הפרעות מצב הרוח ודיכאון
שיבושים במצב הרוח, קלים כקשים, עשויים לבוא לידי ביטוי באופן התפקוד השוטף, עד כדי היעדר יכולת לתפקד כלל:

תיאבון ירוד או לחלופין אכילת יתר, הפרעות שינה, רמת אנרגיה נמוכה, הערכה עצמית ירודה, קשיים בריכוז או בקבלת החלטות, והרגשות של חוסר תקווה, עייפות, אובדן אנרגיה,

נדודי שינה או לחלופין עודף שינה, ירידה ביכולת החשיבה והריכוז, מצב רוח עצוב, אובדן עניין או הנאה.

תוספי תזונה לשיפור מצב הרוח, של י.ג.נ – פתרון טבעי לשיפור הריכוז, אנרגטיות וחיוניות

תוספי תזונה לשיפור מצב הרוח, של י.ג.נ מספקים לכם פתרון טבעי לשיפור מצב הרוח ונותנים מענה לשיפור איכות החיים והגברת יכולת התפקוד שנגרם בשל שיבוש במצב הרוח שלכם.

מחלת הדיכאון היא המגפה הגדולה ביותר של המאה ה-21. ריבוי הגירויים וריבוי האכזבות שאנחנו חווים במהלך חיי היומיום (למשל ברשתות החברתיות, בתחום הרומנטי, בעולם העבודה או בבית) גורם לאנשים רבים לחוות מצב רוח ירוד, דכדוך או תחושה של ניכור גובר והולך. כאשר אנחנו סובלים ממצב רוח ירוד במשך שבועיים או יותר והתפקוד שלנו בבית ובעבודה נפגע מכך עלינו לשקול ברצינות שאנחנו סובלים מדיכאון. הדרכים להתמודדות עם דיכאון יכולים להיות רבים והם כוללים שיחות עם פסיכולוג, עשיית ספורט, קבוצות תמיכה ובמקרים קיצוניים גם לקיחה של תרופות לייצוב מצב הרוח ואיזון שלו.

אם אנחנו לא רוצים להגיע למצב של לקיחת תרופות מרשם אנחנו יכולים לנסות לקחת תוספי תזונה כנגד הדיכאון. תוספי תזונה לטיפול בדיכאון היא דרך טיפול יעילה במקרים רבים.

ישנם תוספים רבים שיכולים לסייע להתמודד עם דיכאון וביניהם:

אבקת מורינגה, אצת בר כחולה ירוקה, אצת ספירולינה, אשווגנדה, גוג’י בר, זרעי צ’יה לבן, מורינגה, ממתיק ללא סוכר,סופרפוד בלנד בכמוסות, פולי קקאו נא, קרם אינוורמה לאישה,קרם אינוורמה לגבר ועוד…. .

איך תוספי תזונה יכולים לסייע לנו לאזן את מצב הרוח שלנו?
תוספי תזונה לטיפול בדיכאון יכולים לסייע לנו מאוד לאזן את מצב הרוח שלנו. השקעה בגוף שלנו ובאיזון שלו יכולה להפוך אותנו לרגועים יותר והיא יכולה להוסיף לנו כוחות ואנרגיה.

ישנם תוספי תזונה רבים שמשפיעים על המוח וגורמים לו להיות מאוזן יותר ושלו יותר – דבר אשר מפחית את מצבי הרוח והדיכאון שנלווה אליהם פעמים רבות. ההתמודדות עם הדיכאון היא דבר לא פשוט ופעמים רבות עצם הנכונות לקבל עזרה והבחירה לקחת תוספי תזונה כמרפא כבר מהווה חצי מהדרך להחלמה וליציאה ממצב הרוח הרע והקשה.
תוספי תזונה לטיפול בדיכאון – פתרון מעולה לילדים ובני נוער
תוספי תזונה לטיפול בדיכאון יכולים להוות אפיק טיפול מעולה ומטיב לילדים ובני נוער – שעדיף למנוע מהם בכל מקרה אפשרי לקחת תרופות מרשם פסיכיאטריות. עם הילדים שלנו סובלים מדיכאון שיחות עם פסיכולוג בשילוב על לקיחה של תוספי תזונה טבעיים יכולים להביא לשיפור ניכר במצב הרגשי שלהם מבלי שיהיה צורך בהתערבות תרופתית.

פנו אלינו ונשמח לעזור!

    אתר זה מוגן על ידי reCAPTCHA וכפוף למדיניות הפרטיות ותנאי השירות של Google

    או חייגו:

    04-8243682